درباره پکن

پکن

پکن

پکن

پکن پایتخت پرجمعیت‌ترین کشور دنیا، مرکز جمهوری خلق چین و یکی از شهرهای  مشهور و کهن دنیا می باشد که دارای قدمتی سه هزار ساله است . مناظر و چشم اندازهای زیبای شهر پکن  دارا بودن آب و هوای اقلیمی گرم و نیمه مرطوب برخورداری از هر چهار فصل به صورت واضح و مشخص و و سرشار از محصولات متنوع و گوناگون که از ویژگی های بارز این شهر می باشد. مساحت شهر پکن بیش از ۱۶۸۰۰ کیلومتر مربع بوده و جمعیتی بالغ بر سیزده میلیون نفر را شامل می شود . شهر پکن مرکز خطوط ارتباطی و حمل و نقل هوایی راه آهن و آزاد راههای زمینی کشور محسوب شده و در عین حال بزرگترین مرکز علوم و فنون پیشرفته و مدرن در چین می باشد. مهمترین نقاط دیدنی شهر پکن عبارتند از : دیوار ۶۷۰۰ کیلومتر که در داخل و خارج معروف به دیوار چین است. محراب ها ، آرامگاه ها و مقبره های باستانی پارکها و فضای سرسبز و جنگلی می باشد.

این شهر همچنین جلوس گاه امپراطوران سلسله‌های مینگ و کینگ تا انقلاب و تشکیل جمهوری در ۱۹۱۱ بوده است. این تاریخ کهن، یادگار‌های بسیاری برای این شهر برجای گذاشته است.
اگر تصور شما از پکن، سربازهای انقلابی مائویست در یونیفرم‌های دکمه‌دار و در حال رژه در میدان تیان‌آن‌من است، به آن سربازان ذهنتان اندکی استراحت بدهید؛ این شهر به جادوی هزاره جدید افسون شده و دگرگونی‌های حاصل از آن باقی سرزمین چین را نیز متأثر کرده است.
جوانان چینی بیشتر از مائو به MTV علاقه نشان می‌دهند؛ شعارهای خلق از انقلاب فرهنگی جای خود را به تبلیغات لباس‌های کپی شده از طراحان نامدار و ‌گوشی‌های تلفن همراه داده‌اند.
شهر پکن به همواری سطح و معماری همگون ساختمان‌هایش معروف است. تنها یک تپه در پهنه شهر قرار دارد و آن پارک جینگ‌شان در شمال شهر ممنوعه است. همچون معماری شهر ممنوعه، خیابان‌های شهر پکن بصورت مستطیل‌های متحدالمرکزی دورادور شهر را احاطه کرده‌اند.

شهر پکن بعنوان مرکز سیاسی و تجاری چین با وسعت حدود ۸۰۰۱۶ کیلومتر مربع یکی از مهمترین و جذاب ترین پایتخت های جهان محسوب  می شود. پکن دارای آب و هوایی چهارفصل بوده و بهترین زمان برای مسافرت به این شهر، فصل  پاییز و بهار می باشد.آثار بسیار زیبا و باستانی پکن، خود حکایت از قدمت ۳۰۰۰ ساله این شهردارد. مسئولان شهر پکن برای جزب جهانگردان اقدامات زیادی را فراهم ساخته که از ساخت هتل های بسیار شیک و مجلل، مراکز تفریحی، مراکز خرید، سالنهای نمایش، امکانات خوب حمل و نقل شهری، محلهای مختلف برای اجرای اپرای Peking، و دیگر اماکن امروزی در کنار آثار باستانی همچون میدان Tianamen، شهر ممنوعه، قصرهای امپراطوری، دیوار بزرگ چین و معبد آسمانی،قصر تابستانی و عمارت های زیبا همگی بهانه ای است برای حضور میلیونها توریست و جهانگرد از سراسر جهان در این شهر.