جاذبه های گردشگری شانگهای

 

YU GARDEN
YU GARDEN از باغهای بسیار دیدنی که الان تبدیل به پارک ملی شده و در قسمت قدیمی شهر واقع شده است. 
کارخانه های ابریشم سازی Silk Factory
همانطور که می دانید یکی از بهترین و اصلی ترین محصولات چین که به عنوان گران قیمت ترین سوغات چین مشهور است ابریشم می باشد که کارخانه های شانگهای بهترین محل برای دیدن و خرید ابریشم می باشد. 
Huangpu River
یکی از مناطق دیدنی برای گشت در شانگهای رودخانه هانگ پو است که معبد Jade Buddha موزه شانگهای خیابان Bund در این محدوده قرار گرفته اند. 

The Bund

این کنار گذر آبی به نام Zhongshan Dong Yi Lu نیز معروف است و یکی ااز اسکله های زیبا و از مظاهر شهر شانگهای است. این منطقه از پل Baidu تا شرق رودخانه Jinling ادامه  می یابد و حدود ۱٫۵ کیلومتر طول دارد. با قدم زدن در این منطقه ساحلی و اسکله ای می توانید در قسمت مقابل برج تلویزیونی معرف Oriental Pearl TV Tower و Jin Mao Tower را مشاهده کنید.این منطقه یکی از ۱۰ مکان دیدنی شانگهای است که ارزش قدم زدن و دیدن را دارد.

مهم ترین و ارزشمند ترین مکان دیدنی این منطقه ۵۲ پل در قسمت غربی آن است که دارای معماریهای مختلفی از جمله سبک گوتیک,باروک,رومی,کلاسیک و دوره رنسانس است.

Yuyuan Garden

این باغ یکی از پارکهای معروف و کلاسیک شانگهای در منطقه Anren Jie است.این پارک در سال ۱۵۵۷ و در زمان سلسله Ming(1368-1644)با مساحتی بالغ بر ۰۰۰/۲۰متر مربع و به وسیله یکی از افسران وی به نام Panساخته شد که به نام وی Pan Yuduan نامیده شد. Yu  در زبان چینی به معنی با صفا, خوشایند و رضایت بخش است.این پارک در ابتدا برای پدر و مادر Pan ساخته شد.این باغ در طول ۴۰۰ سال عمر خود توسط بازماندگان Pan رو به ویرانی و خرابی نهاد اما در سال ۱۷۶۰ توسط تعدادی از بازرگانان خریداری و عملیات بازسازی در آن به مدت ۲۰ سال انجام می شود.در این باغ ۶ منطقه دیدنی و یا سالن به نامهای Sansui Hall, Wanhua Chamber, Dianchun Hall, Huijing Hall, Yuhua Hall  وقسمتهای داخلی باغ وجود دارد.

Jade Buddha Temple

در قسمت غربی شهر شانگهای معبد معروف و مقدس متعلق به بودائیها وجود دارد.در سال ۱۸۸۲معبدی قدیمی در این محل برای حفظ ۲ مجسمه سنگی بودا وجود داشت که توسط راهبی تارک دنیا به نام Huigen به این محل آورده شده بود ساخته شد که بعدا در سال ۱۹۲۸ برای حفظ این مجسمه ها معبد جدیدی بر روی آن معبد قدیمی ساخته شد.این ۲ مجسمه بودا نه تنها جزء آثار کم یاب و مقدس است بلکه جزء کارهای چینی زیبا نیز می باشد.

بودای نشسته دارای ۱۹۰ سانتی متر قد است و بوسیله سنگهای قیمتی و زمرد پوشانده شده است.بودای دراز کشیده ۹۶ سانتی متر طول دارد و به سمت راست خود دراز کشیده است بدین صورت که دست راست وی زیر سر و دست چپ بر روی پای چپ که این حالت را اصطلاحا ‘lucky repose’ یا آرمیده خوش اقبال گویند.در این معبد بوداهای سنگی دیگری نیز وجود دارد که از اماکن دیگر به عنوان تبرک به این محل آورده شده است.

محله Shanghai Xin Tian Di

اگر می خواهید حال و هوای شانگهای قدیم را با قدر ی قدم زدن حس کنید حتما باید سری به پیاده روهای محله Shanghai Xin Tian Di بزنید این محله منطقه ای خاص و تک به علت ساختار آن است.این منطقه دارای دیوارهای قدیمی کاشیکاریها و خانه های قدیمی شانگهای به نام Shikumen است ضمن اینکه در فضای بیرون این منطقه شما شاهد دنیای متفاوت از نوع جدید شامل رستورانها, کافه ها,گالریها,بوتیکها و سایر مغازه ها هستید.زمانی که در این منطقه قدم می زنید شاهد شانگهای قرن ۱۹ و ۲۰ هستید.

منطقه Xin Tian به دو بخش مجزا تقسیم می شود:

۱-      بخش جنوبی یا جدید که شامل مغازه های جدید به همراه معماری ساختمانهای Shikumen است.

۲-      بخش شمالی یا ناحیه قدیمی که شامل ساختمانها با همان حال و هوای قدیمی خود است.

از آثار دیدنی دیگر شهر شانگهای می توان به مورارد زیر اشاره کرد.

 

Oriental Pearl TV Tower

برج تلویزیونی شهر شانگهای است که در پارک پودونگ Pudong واقع است و ۴۶۸ متر ارتفاع دارد.

 

Jin Mao Tower

چهارمین برج بلند دنیا و دومین برج بلند چین است که در ناحیه تجاری Lujiazul واقع شده است.این بنا ۴۲۰ ارتفاع و دارای ۸۸ طبقه است که در سال ۱۹۹۹ افتتاح گردید.این بنا شامل هتل,سالنهای نمایش,محل نمایشگاه و فروشگاههای مدرن است.

Shanghai Happy Valley

یک پارک موضوعی زیبا با جذالبتهای خاص برای تمام سنین و سلیقه ها است.این منطقه بزرگ و پهناور محلی است برای کشف موضوعات علمی,فنی,مهیج و سرگرم کننده است.این پارک در وسط منطقه تفریحی

Shanghai Sheshan National Holiday Resort ودر ۴۰ کیلومتری غرب منطقه پایین شهر شانگهای واقع گردیده است .این  منطقه مساحتی بالغ بر ۸۶۳۰۰۰ متر مربع را شامل می شود و دارای مناطق مختلفی ساحل آفتابی ,اوقات خوش,ساحل طوفانی,شهر معدن طلا,ساحل شانگهای و سایر قسمتهای گردشی و تفریحی است.

Zhujiajiao Ancient Town / Shanghai‘s Venice

در حومه شهر شانگهای واقع گردیده است و از مناطق معروف کشور چین است که دارای سابقه ای ۱۷۰۰ ساله است ودارای ۴۷ کیلومتر مربع مساحت است.این شهر مانند ونیز ایتالیا برای جابجایی از قایقهای مخصوص استفاده می شود.بر روی این منطقه پلهای بسیار زیبایی وجود دارد که باید دید.

Longhua Pagoda & Longhua Temple

این معبد در پارک Longhua و در جاده ای به همین نامواقع شده است و به علت مراسم خاصی که در آن انجام می شود دارای شهرت است.این معبد قدیمی ترین و بزرگترین عبادتگاه در شانگهای با ۱۷۰۰ سال سابقه و  ۲۰۰۰۰ متر مربع مساحت است.

مراسم مخصوص این معبد به نام Bell-Striking که یکی از ۸ جاذبه جهانگردی این شهر است در ۳۱ دسامبر هر سال اجرا می گردد.

 

Huangpu River

این رودخانه یکی از شعبات رود بزرگ Yangtze است که در شهر شانگهای جریان داردو به نام Huangxiepu یا Chunshen River نیز معروف است . این رود از دریاچه Tai سرچشمه

می گیرد و به طرف شرق جریان دارد ودر مرکز شهرشانگهای در منطقه پل Baidu با رود Wasong

ادغام و مناظر زیبایی را به وجود می آورد.طول این رودخانه ۱۱۴ کیلومتر و عرض آن ۴۰۰ متر است و شهر را به ۲ قسمت تقسیم می کند.

 

Shanghai Wild Animal Zoo

این باغ وحش در منطقه San Zao Town از منطقه جدید Pudong ساخته شده است و ۱۵۳ هکتار مساحت دارد و بیش از ۲۰۰ نوع از حیوانات مختلف و کم یاب از سراسر دنیا در آن نگهداری می شود.

این باغ وحش به ۲ قسمت تقسیم میشود:

-          ناحیه ای که به صورت پیاده می توانید در بخشهای مختلف آن قدم بزنید.

-          ناحیه ای که بوسیله یک اتوبوس توریستی قسمت های مختلف آن را بازدید کنید.

-          این باغ وحش شامل ۵ قسمت اصلی است.۱-بخش حیوانات نمایشی ۲- چهارپایان نمایشی ۳-حیوانات گیاه خوار ۴- حیوانات کم یاب و خاص ۵-سایر حیوانات.

 

سایر دیدنیهای شانگهای :

موزه شانگهای – محل اقامت رهبران قدیمی چین :سون یات سن Sun Yat-sen, و چن یون Chen Yun

موزه جواهرات شانگهای – موزه تنباکو چین – موزه مادام تسو Tussauds- محل اولین کنگره ملی چین-

موزه ماشین چین.